Spacerówka dla bliźniąt – jaką wybrać?

Podwójne szczęście i podwójna odpowiedzialność. Tak w skrócie można by określić bycie rodzicami bliźniąt. Odpowiedzialność ta dotyczy każdego aspektu życia. A skoro każdego, to i spacerów również. A jak wiadomo, na spacery potrzebna jest odpowiednia spacerówka.

Jaki wózek spacerowy dla bliźniąt wybrać? Który rodzaj spacerówki bliźniaczej jest najlepszy?

Sprawdźcie!

Czym jest i jakie są rodzaje spacerówki bliźniaczej?

Spacerówka to lekki wózek przeznaczony na spacery, wędrówki czy podróże. Wózki spacerowe są zazwyczaj pojedyncze. Wyjątek stanowią spacerówki dla bliźniaków, które są wózkami podwójnymi.

Możemy wyróżnić następujące rodzaje spacerówek dla bliźniaków:

 • spacerówka „jeden obok drugiego”,
 • spacerówka „jeden za drugim” inaczej tandem,
 • spacerówka „jeden nad drugim”.

Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym typem jest „jeden obok drugiego”.

spacerówka dla bliźniąt - urbanbychicco.pl
Spacerówka dla bliźniąt / Sprawdź ceny i opinie!

Wady i zalety spacerówek dla bliźniąt

Spacerówka „jeden obok drugiego”

Wózek spacerowy tego typu zajmuje dużo miejsca. Może on nie mieścić się na wszystkich chodnikach czy w drzwiach. Niezbywalną zaletą jest jednak bezproblemowy dostęp do każdego dziecka przebywającego w spacerówce, a także łatwe manewrowanie i podbijanie przy wjeździe na krawężnik.

Spacerówka „jeden za drugim” inaczej tandem

Jest to dość długa spacerówka, przez co manewrowanie nią jest nieco utrudnione. Ograniczony jest dostęp do dziecka siedzącego na przedzie wózka. Spacerówka tandem nie jest szersza od tradycyjnej pojedynczej spacerówki przez co mieści się w każdych drzwiach i na każdym chodniku, a złożona zajmuje dość mało miejsca.

Spacerówka „jeden nad drugim”

Jest to najrzadziej spotykany rodzaj wózka spacerowego dla bliźniąt. Spacerówka tego typu nie jest zazwyczaj wyposażona w kosz na zakupy. Na plus przemawiają wymiary wózka, którego szerokość i długość są znikomo większe od pojedynczej spacerówki. Manewrowanie jest łatwe, a sama spacerówka mieści się w każdych drzwiach i na każdym chodniku.

Na co zwrócić uwagę kupują spacerówkę dla bliźniaków?

Jeśli chcemy wybrać najlepszą spacerówkę podwójną to powinniśmy zwrócić uwagę na rzeczy takie jak:

 • waga spacerówki – powinna być lekka, a przy tym zachować stabilność, gdy w środku jest dwójka rozbrykanych dzieci,
 • maksymalna waga dzieci – podwójny wózek to podwójna waga dzieci, trzeba wziąć to pod uwagę wybierając spacerówkę dla bliźniąt,
 • rodzaj kół – duże czy małe, piankowe, pompowane czy koła PU,
 • barierka ochronna – musi być na odpowiedniej wysokości, aby służyć dziecku za dobrą ochronę, powinna być także obita miękką tkaniną,
 • pasy – najlepiej wybrać pasy trzypunktowe lub pięciopunktowe,
 • budka – powinna być dostatecznie wysoka i szeroka, aby zapewnić odpowiednią ochronę przed słońcem, a przy tym, aby dziecko miało swobodę ruchów,
 • oparcie – w przypadku spacerówek bliźniaczych dobrym rozwiązaniem jest możliwość indywidualnej regulacji poziomu oparć, w ten sposób jedno dziecko może wygodnie spać, a drugie dalej oglądać świat z pozycji siedzącej,
 • siedzisko – przekładane czy zamontowane na stałe,
 • hamulce – muszą być w zasięgu nogi lub ręki rodzica,
 • rączka wózka – czy jej wysokość zapewnia rodzicowi komfortowe prowadzenie spacerówki,
 • bezpieczeństwo – spacerówka powinna posiadać atesty oraz certyfikaty bezpieczeństwa,

Kupując spacerówkę dla bliźniąt najlepiej przymierzyć dzieci do wózka i w ten sposób sprawdzić czy obydwoje będą mieć zapewniony komfort oraz czy rodzice dadzą radę wybrany wózek prowadzić.

Warto też zwracać uwagę na koła spacerówki. Na tereny nierówne najlepsze będą duże koła pompowane lub poliuretanowe (PU). Z kolei na równe nawierzchnie, na przykład chodniki, w zupełności wystarczą nawet małe koła piankowe.

spacerówka dla bliźniąt - urbanbychicco.pl
Jaka spacerówka bliźniacza będzie najlepsza?

Opinie o spacerówkach dla bliźniąt

Zdania na temat wózków spacerowych dla bliźniaków są podzielone. Jedni je kochają, inni nienawidzą. Zakup spacerówki powinien być przemyślany. Zastanówmy się ile miejsca mamy w domu czy mieszkaniu na przechowywanie wózka, czy tam, gdzie mieszkamy są wąskie chodniki czy piaszczyste ścieżki oraz czy spacerówka będzie się mieściła w drzwiach i przejściach, które przyjdzie nam pokonywać.

Jeśli zastanowicie się nad powyższymi aspektami i zakupicie spacerówkę dostosowaną do tych czynników to z całą pewnością dołączycie do grona zwolenników spacerówek bliźniaczych

Producenci i ceny spacerówek bliźniaczych

Wózki spacerowe dla bliźniąt znajdziemy w ofercie firm takich jak Chicco, Easy Go, Vidaxl, Dorjan, Junama czy 4Baby. Ceny spacerówek wahają się od około 500 złotych do około 5000 złotych i zależą od rodzaju spacerówki oraz materiału z jakiego wykonano samą spacerówkę i jej stelaż.

Może wśród czytelników znajdą się rodzice bliźniąt. Co sądzicie o spacerówkach bliźniaczych? Który jej typ uważacie za najlepszy i najbardziej praktyczny?

Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *